Тиск у радіаторі опалення
Щоб забезпечити циркуляцію води в трубах, її подають у систему опалення під тиском. Величина тиску визначається висотою будівлі: чим вона більше, тим сильніше треба нагнітати воду.
У приватних будинках із замкнутою системою опалення можна використовувати радіатори з робочим тиском до 10 бар. У малоповерхових будинках і новобудовах з власної котельні допустимо застосування радіаторів з робочим тиском 10 бар. Це найпоширеніший на українському ринку тип радіаторів.

zamina radiatora opalennya post 3
Якщо існує небезпека гідроудару (найчастіше він трапляється у висотних будівлях, підключених до міської системи опалення), то краще купити особливо міцні радіатори з робочим тиском більше 10 бар. Розрив радіатора через перевищення тиску теплоносія - дуже небезпечна домашня аварія. По-перше, це загрожує ремонтом у приміщенні, а у гіршому випадку - ще й у сусідів на кілька поверхів вниз. По-друге, гарячою водою можна обпектися. У разі неправильного встановлення потрібно на деякий час позбавити тепла жителів усіх квартир по стояку і залучати до ремонту співробітників житлово-експлуатаційної контори, що мають доступ до вентилів домових опалювальної системи.

Монтаж радіатора
Більшість радіаторів кріпиться на стіну. Як правило, в комплекті поставки вже є кронштейни і шурупи.
Якщо ви плануєте встановлювати радіатор на гіпсокартонну перегородку, при її зведенні необхідно додатково закласти металевий профіль у місці передбачуваного монтажу.

zamina radiatora opalennya post montag
Однак бувають випадки, коли встановити звичайний радіатор не можна, а обігріватися треба. Як правило, це відбувається у приватних будинках, в приміщеннях з вікнами від підлоги до стелі: виглядає фантастично, але в нашому кліматі вимагає від архітектора та інженера додаткових зусиль.
Для таких інтер'єрів розроблені радіатори з прихованим монтажем в підлозі. Деякі моделі оснащуються вентиляторами для примусової конвекції, тому вимагають підводки не тільки води, але і електрики - це бажано врахувати до початку робіт.

Тип підключення
Залежно від розводки труб, існує два типи підключення радіатора.
При бічному підключенні труби виходять зі стіни або вертикального стояка. При нижньому підключенні вони виходять з підлоги і туди ж повертаються.
Не слід плутати тип підведення теплоносія з особливостями його реалізації. Наприклад, при бічному підключенні є як мінімум три способи підведення-відведення гарячої води.

Тепловіддача
При покупці радіатора необхідно врахувати безліч особливостей, пов'язаних з характеристиками приміщення. Важливі матеріал стін і їх товщина, наявність, кількість і якість вікон, їх розташування, а також розташування приміщення, що обігрівається щодо будинку в цілому.

Для найпростіших розрахунків рекомендуємо відштовхуватися від константи: 1 кв. метр вимагає 100 Вт.
Будьте уважні, деякі виробники можуть вказувати тепловіддачу для ідеальних умов, наприклад, температури теплоносія 90 ° С і охолодження радіатора до 70 ° С. При роботі в вітчизняних средньотемпературних (70/55 ° С) і низькотемпературних (55/30 ° С) мережах опалення тепловіддача таких моделей буде суттєво нижче.

zamina radiatora opalennya post 1

Реальна тепловіддача залежить також від способу подачі і відведення теплоносія (різниця може досягати 20-25%), наявності декоративних екранів, щільності тканини штор, що закривають вікна і, відповідно, розташовані під ними радіатори і т.д.
Важливий нюанс: для секційних радіаторів тепловіддача вказана для однієї секції. При покупці ви повинні вибрати, скільки секцій вам потрібно, і замовити відповідну конфігурацію. Цим пояснюється «підозріло низька ціна».
Для панельних радіаторів тепловіддача і ціна наводяться «за штуку». Виробники панельних радіаторів змушені пропонувати безліч модифікацій, які на практиці відрізняються лише габаритами і, відповідно, тепловіддачею.
Краще купити більш «потужні» радіатори і знижувати температуру в приміщенні кранами або терморегуляторами, ніж опинитися в неприємно холодній кімнаті і шукати способи її додаткового нагріву.

Звертайтеся до наших сантехніків за послугою заміни радіаторів.

Матеріал радіатора
Незважаючи на відмінні експлуатаційні характеристики - довговічність, стійкість до корозії і перепадів тиску, теплопровідність, чавун практично перестав використовуватися в процесі виготовлення радіаторів.
Чавунні батареї опалення важкі і малоестетичний, а ще у них занадто мала площа нагріваючого елемента в перерахунку на його масу і необхідну для його заповнення кількість води.
Ідеальним матеріалом для виготовлення радіаторів міг стати алюміній. Він відмінно проводить тепло, має малу питому вагу, легко обробляється (ллється і забарвлюється), дозволяє створювати складні форми з вигнутими площинами.
Однак у алюмінієвих радіаторів є два суттєвих недоліки: ціна і електрохімічна несумісність з міддю.

Відомо, що при контакті алюмінію і міді виникає реакція, в результаті якої алюміній окислюється і поступово перетворюється з вельми міцного металу в порошок.
З міді зроблені теплообмінники більшості газових котлів, тому використання алюмінієвих радіаторів в таких системах допускається лише при монтажі металопластиковими трубами, що виключають прямий контакт двох металів.

Алюмінієві радіатори не настільки міцні як їх сталеві і чавунні побратими, оскільки зроблені з відносно м'якого металу. Вони вимогливі до якості теплоносія, що вельми актуально для систем централізованого опалення.
Як правило, алюмінієві радіатори є секційними, що спрощує підбір потрібної моделі по тепловіддачі.

Існують також біметалеві радіатори, в яких крім алюмінію використовується сталь для посилення каналів для теплоносія. Через більш складну внутрішню конструкцію вони коштують дорожче за алюмінієві і не користуються популярністю у покупців.
Сьогодні в українських інтернет-магазинах найбільше пропозицій сталевих радіаторів. За характеристиками тепловіддачі вони ближче до алюмінієвих радіаторів, хоча і поступаються їм, що частково компенсується відносно низькою ціною.
З точки зору вимог до теплоносія сталеві радіатори можна назвати найпримхливішими, оскільки залізо не тільки окислюється розчиненим у воді киснем, а й вступає в реакції з іншими елементами і сполуками, присутніми в мережах опалення, особливо - комунальних.

zamina radiatora opalennya post 2
Тому, якщо ви вибрали сталеві радіатори, бажано дотримуватися зазначений виробником термін експлуатації, оскільки «проржавілі» труби можуть стати причиною протікання води з усіма витікаючими наслідками.
Сталеві радіатори, як правило, панельні, це означає, що вибір обмежується модельним рядом виробника (на щастя, вони досить широкі).

Терморегулятори
Далеко не завжди система теплопостачання може вгадати запити мешканців. Комусь буває холодно, комусь - спекотно.
Вирішити першу проблему можна лише заміною радіатора на більш «потужний» або купити електричний обігрівач. У другій є просте і оригінальне рішення - кран, що обмежує подачу гарячої води у радіатор.
Про своє бажання встановити такий терморегулятор необхідно заздалегідь повідомити майстрам, які займаються установкою радіатора, в іншому випадку може виявитися, що ви будете регулювати температуру не тільки в своїй кімнаті, але і у всіх сусідів по стояку.

Терморегулятори відрізняються від звичайних кранів тим, що здатні, в певній мірі, самостійно підтримувати задану температуру у приміщенні.
У більш сучасних моделях радіаторів терморегулятори вже входять в комплект і додаткова установка не потрібна.

Випускний клапан
Будь-яка система опалення, будь-то встановлена в невеликому приватному будинку або в висотній новобудові, періодично зливається. При її повторному заповненні можуть виникати повітряні пробки, які будуть перешкоджати нормальній циркуляції води.

Щоб швидко позбутися від них, на кожен радіатор слід встановити випускний клапан або кран Маєвського. Багато виробників комплектують радіатори кранами Маєвського, але перед покупкою цей аспект краще уточнити і при необхідності замовити необхідну кількість окремо.

Для того, щоб встановити нові радіатори потрібні певні теоретичні знання і практичні навички, тому звертайтеся до нас. Наші сантехніки знають володіють необхідними знаннями і досвідом у питаннях заміни радіаторів та нададуть Вам якісні послуги.